niedziela, 28 października 2012

Konto bankowe

Dziś napiszę wam kilka słów o koncie bankowym.

Do założenia konta bankowego potrzebujesz tylko jednego dokumentu, którym może być np. paszport, dowód osobisty.

Konto bankowe daje nam możliwości wykonywania przelewów, wpłacania pieniędzy na konto oraz wypłacanie z niego. Dzięki niemu możemy również założyć lokatę lub pobrać kredyt.

Każdy posiadacz konta w banku dostaje tzw pieniądz elektroniczny, mówiąc prościej - kartę bankową. Można powiedzieć że jest ona odzwierciedleniem naszych zaoszczędzonych pieniędzy w banku, którymi możemy płacić za zakupy w sklepie. Z pewnością któryś z waszych rodziców ma konto w banku :) Oczywiście, aby mieć konto w banku trzeba mieć ukończone 18 lat. 

Istnieją też internetowe konta bankowe, czyli to samo co zwykłe konto, lecz przelewy i inne interakcje możemy wykonywać za pomocą internetu. Wtedy zakładamy sobie konto na danej stronie i mamy dostęp do wszystkich informacji dotyczących naszych pieniędzy. 

 

Konta bankowe można założyć na 2 proste sposoby.

Pierwszy jest taki : odwiedzamy siedzibę wybranego banku, tam zajmują się nami doradcy. Wypełniamy formularz a nasze konto po kilku dniach będzie aktywne :)

Drugi sposób jest bardziej nowoczesny : zakładamy konto przez internet. Po pierwsze wchodzimy na stronę wybranego przez nas banku, rejestrujemy się na stronie podając nasze PRAWDZIWE dane. 

W oby dwu przypadkach musimy przeczytać i zaakceptować regulamin.

 
To tyle o koncie bankowym :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz