wtorek, 20 listopada 2012

Jak efektywnie zarządzać finansami?


Jak efektownie zarządzać finansami a za razem oszczędzać?


Mamy do zaprezentowania 5 łatwych sposobów.

1.      Jednym z pomysłów , najprostszym i wszystkim znanym jest robienie list zakupów. Dzięki nim będziemy wiedzieli co dokładnie jest nam potrzebne, i nie będziemy kupowali rzeczy dodatkowych. Powiązane z tym jest też kupowanie produktów potrzebnych na kilka najbliższych dni, nie na zapas.

2.      Drugi sposób też jest znany i popularny. Na zakupy bierzemy tylko tyle pieniędzy ile jest nam potrzebne na zakupy. W takim wypadku nawet jeśli zainteresuje nas jakiś przedmiot, nie kupimy go, gdyż nie wystarczy nam pieniędzy. Nie będzie nas wtedy kusiło na dodatkowe, większe zakupy.

3.      Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest po prostu chodzenie na zakupy najedzonym . Często się zdarza że jemy na mieście, co zabiera nam dużo pieniędzy. Jeśli zjemy przed wyjściem, nie będziemy głodni a co za tym idzie, nie wydamy pieniędzy na jedzenie.

4.      Wiele ludzi chce zawsze podążać za modą i kupować modne w danym sezonie ubrania. Jest to ogromna strata pieniędzy. Czasem lepiej po prostu poczekać, kupić te same ubrania w następnym sezonie po wiele niższej cenie.

5.      Coraz popularniejsze wśród ludzi staje się oszczędzanie wody, prądu i gazu. Nie tylko daje nam to dodatkowych kilka złotych do kieszeni, ale dodatkowo chronimy nasze środowisko przyrodnicze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz