poniedziałek, 26 listopada 2012

Witam :) Dziś chcę opowiedzieć trochę o tym, w jaki sposób możemy się zadłużyć. Oczywiście wymienię te, które są najbardziej adekwatne do życia codziennego.


1. Gdy zakładamy np. konto bankowe lub bierzemy kredyt, trzeba bardzo dokładnie przeczytać regulamin. Jeśli nie zapoznaliśmy się z nim lub nie rozumiemy któregoś z punktów, nie wolno nam go podpisać. Właśnie przez taki, może się wydawać, głupi i śmieszny błąd wielu ludzi ma problemy finansowe. Wtedy to co miało poprawić sytuację finansową, znacznie ją pogorszyło. Trzeba się mieć na baczności.

2.Do drugiej sytuacji, stworzyłam, krótką animację.


A więc tak: Jeśli oszczędzamy pieniądze na konkretny cel, może to nas tak wciągnąć, że zagospodarujemy o wiele większą sumę , niż nam potrzeba. Lepiej zostawić je na czarną godzinę. Niestety wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy i zaczyna wydawać zaoszczędzoną kwotę na przyjemności lub inne zbędne rzeczy. Potem okazuje się, że pieniędzy brak i wtedy pojawia się problem : Z czego żyć ?
Dlatego trzeba mieć silną wolę i nie dać się skusić na wszystko co nam się wymarzy. Możemy zrezygnować z obiadu w restauracji i iść do kina lub na odwrót. Najważniejsze to znać miarę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz